English (United States) Persian (Iran)
امروز: يکشنبه، 06 اسفند 1396 
English (United States) Persian (Iran)
عناوين اخبار

چاپ

غياثوند، رئيس کميسيون شهرسازي شوراي شهر قزوين:

حقوق شهروندي در شهيد انصاري شرقي ازبين رفته است

شعار حقوق شهروندي که ازسوي دولت بيان مي شود، در شهيد انصاري شرقي درحال پايمال شدن است و آيا از مسئولين امر فردي هست که خود تمايل به خريد خانه در محدوده شهيد انصاري شرقي داشته باشد؟! پس چرا همت استاني را براي حل مشکل شهيدانصاري شرقي مشاهده نمي کنيم؟!

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ کميسيون شهرسازي شوراي اسلامي شهرقزوين با هدف تعيين تکليف پروژه شهيد انصاري شرقي صبح امروز باحضور اعضاي شوراي شهر، رئيس سازمان نظام مهندسي، معاونت شهرسازي شهرداري، شهردار منطقه يک و نمايندگان معاونت عمراني استانداري و راه و شهرسازي برگزار شد.

حسين غياثوند ضمن گراميداشت دهه کرامت اين نشست را جلسه مشورتي، همفکري و تبادل نظر درباره تعيين تکليف پروژه مهم شهيد انصاري شرقي دانست و گفت: در کميسيون شهرسازي شوراي چهارم، از ابتدا حل مشکل خيابان شهيد انصاري شرقي به شکل پررنگ مطرح بود.

وي افزود: براي پروژه اي که از ابتدا پيوستهاي قانوني لازم را داشته و منابعي از شهر برايش هزينه مي شده، ساکنين پروژه با مشکلاتي مواجه اند ولي تأکيد براين بود محور فوق براساس ضوابط معماري ايراني_اسلامي احداث شود و فقط محور ترافيکي و يا از لحاظ ظاهري و کارکردي مشابه انصاري غربي نباشد.

اين عضو شورا ادامه داد: ابتداي شوراي چهارم از شهرداري خواستيم صدور پروانه به شکل موقت متوقف شود تا ازسوي مشاور طرحي تهيه شود که تأکيدات شورا و کارشناسان را داشته باشد و براساس جلسات رخ داده در شورا و کميسيون به طرح جامع براي کميسيون شهرسازي رسيديم.

غياثوند با اشاره به اتفاقات رخ داده مبني بر عدم وجود شرايط در اجراي طرح يادشده، گفت:  موضوعات و رخدادهاي ناخواسته به وجود آمده  باعث شد طرح از چارچوب اصلي خارج شود و به خوراک رسانه اي تبديل شود و نتيجه عدم حل مشکل مردم تا به امروز شده و خروجي  و نتيجه مطلوبي به همراه نداشته و قرار شده اين مسير به يک محور محلي تبديل شود.

وي يادآورشد: با توجه به مشکلات شهري و اجتماعي که در اين منطقه به وجود آمده، در اين جلسه بحث و بررسي براي حل مشکلات اين طرح و تدوين راهکارهاي مناسب را دردستورکار قرار خواهيم داد.

رئيس کميسيون شهرسازي در ادامه تأکيدکرد: شعار حقوق شهروندي که ازسوي دولت بيان مي شود، در شهيد انصاري شرقي درحال پايمال شدن است و آيا از مسئولين امر فردي هست که خود تمايل به خريد خانه در محدوده شهيد انصاري شرقي داشته باشد؟! پس چرا همت استاني را براي حل مشکل شهيدانصاري شرقي مشاهده نمي کنيم؟!

اين عضو شورا در خاتمه عنوان کرد: شرايط زندگي مردمي که در شهيد انصاري شرقي ساکنند اصلا خوب نيست و درخواست ساکنين منطقه براساس کرامت انساني است و در برابر بايد براين مهم تأکيد کرد که اتفاقات رخ داده در شهيدانصاري در شأن مردم ما نيست و نبايد آنقدر صبر کنيم تا اتفاقي همانند پلاسکو رخ دهد و بعد از آن به فکر چاره باشيم.

پايان پيام/2775/مرداد96

  •  
     
صفحه اصلي  |  معرفي شورا  |  آرشيو شورا  |  کميسيون ها  |  جلسات  |  روابط عمومي  |  ارتباط مردمي  |  قزوين کهن شهر  |