English (United States) Persian (Iran)
امروز: يکشنبه، 06 اسفند 1396 
English (United States) Persian (Iran)
عناوين اخبار

چاپ

صلح جو، رئيس کميسيون فرهنگي_ورزشي شوراي شهرقزوين:

شوراي چهارم باني اجراي اقدامات خوب فرهنگي و عمراني در قزوين بوده است/شهردار جديد بايد خدمتگذار مردم باشد

انتخاب يک شهردار خوب خروجي خرد جمعي و تصميم گير است و مديري بايد انتخاب شود که وابستگي به گروه خاص و جناح خاص سياسي نداشته باشد و تنها خدمتگذار مردم باشد.

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين و به نقل از خبرگزاري مهر؛ حسين صلح جو ظهر دوشنبه در گفت و گوي خبري با خبرنگاران رسانه هاي گروهي استان که در تالار مردم شوراي شهر قزوين برگزار شد، اظهار داشت: در طول ? سال گذشته تلاش کرديم در موضوع فرهنگي هم مانند کارهاي عمراني فعاليتهاي خوبي صورت گرفته است.

صلح جو بيان کرد: تمامي اقدامات انجام شده در شهرداري با مصوبات شوراي شهر صورت مي گيرد و با خرد جمعي برنامه ها عملياتي مي شود و کار فردي نيست که کسي بخواهد به نام خود تمام کند.

وي اظهارداشت: در سالهاي گذشته رويکرد ما اين بود که با توزيع متوازن امکانت و خدمات، مناطق جنوبي شهر را نيز از طرح هاي فرهنگي برخوردار کنيم که در اين راستا ساخت چند فرهنگسرا و بوستان در اين مناطق در دستور کار قرار گرفت.

رئيس کميسيون فرهنگي شوراي شهر قزوين يادآورشد: با محدوديت منابع مالي که همه شهرداري ها از جمله قزوين با آن روبرو بوده اند انجام کارهاي عمراني و فرهنگي اهميت بيشتري پيدا مي کند و خوشبختانه با درايت شهردار و ايجاد منابع مالي جديد با جذب سرمايه گذار توانستيم طرح هاي مهمي را اجرا کنيم.

واگذاري زمين براي ساخت ?? مسجد

صلح جو گفت: در کميسيون فرهنگي براي ساخت مسجد در مناطق مختلف اقدام شد و در اين راستا ضمن واگذاري زمين، تهيه نقشه و مجوز ساخت حدود ? ميليارد تومان کمک نقدي هم پرداخت شد تا اين مکانهاي ديني در نقاط مختلف شهري ايجاد شود.

رئيس کميسيون فرهنگي شوراي شهر قزوين تصريح کرد: ساخت ? باب فرهنگسرا در مناطق جنوبي شهر از جمله راه آهن، نواب و چوبيندر و باغ نشاط دو سوله ورزشي هم در اين مناطق انجام شد تا زمينه تفريح و کارهاي فرهنگي در اين مناطق بخوبي فراهم شود.

وي اضافه کرد: برگزاري دو سالانه خوشنويسي، مسابقه عکاسي روز قزوين، جشنواره بازي و اسباب بازي، ساخت زائر سرا در جنوب، ساخت بوستان بانوان، نمايشگاه سلامت، پياده روي خانواده، از ديگر فعاليتهاي کمييون فرهنگي شورا در دوره چهارم است.

پيگير سازمان گردشگري در شهرداري بوديم

صلح جو اظهارداشت: براي جذب گردشگر به شهر قزوين ضمن معرفي توانمندي ها و ظرفيت هاي تاريخي، طبيعي در صدد بوديم سازمان گردشگري را در اين شهر ايجاد کنيم که اين کار مي توانست به ايجاد درآمدهاي پايدار و نيز جذب گردشگر کمک کند که عمر اين دوره کفاف نداد که اميدواريم شوراي جديد پيگير آن باشد.

شهرداري قويتر براي شهر قزوين انتخاب شود

وي در ادامه به موضوع انتخاب شهردار از سوي شوراي پنجم اشاره کرد و اظهارداشت: بايد عملکرد شهردار و شوراي شهر قزوين را در يک دوره زماني به صورت منصفانه و عادلانه مورد ارزيابي قرار دهيم و از دايره اخلاق خارج نشويم.

صلح جو بيان کرد: بايد هم قسمت خالي ليوان و هم پر آن را ببينيم و انصافا جناب آقاي نصرتي با همه کمبودها توانست موفق عمل کند و در معرفي قزوين در مجامع بين المللي و داخل کشور و اجراي طرح هاي بزرگ عمراني و خدمات شهري بسيار موفق عمل کرد البته نقد نيز بر ايشان وارد است.

رئيس کميسيون فرهنگي شوراي شهر قزوين اضافه کرد: مردم مطالبات زيادي دارند و بايد شوراهاي جديد بدانند در انتخاب شهردار مسئولند و بايد فردي قويتي و يا هم طراز شهردار فعلي را انتخاب کنند تا جايگاه شورا تضعيف نشود، انتخاب يک شهردار خوب خروجي خرد جمعي و تصميم گير است و مديري بايد انتخاب شود که وابستگي به گروه خاص و جناح خاص سياسي نداشته باشد و تنها خدمتگذار مردم باشد.

به شهردار قزوين نمره ?? مي دهم

وي بيان کرد: به شهردار فعلي نمره ?? مي دهم و معتقدم شهردار بعدي حتما بايد نمره ?? داشته باشد تا به توقعات مردم پاسخ مثبت دهد در غير اين صورت همه متضرر مي شوند.

صلح جو يادآورشد: نبايد شهردار را سياسي و يا حزبي انتخاب کنيم بلکه فردي بايد کانديد شود که بتواند بدون نگاه حزبي به همه مردم و گروهها خدمت کند و به وحدت گروهها نيز کمک کند.

وي اظهارداشت: مردم بايد در صحنه باشند و مطالبات خود و توقع خود از شهردار را مطرح کنند تا شورا خود را موظف بداند فردي قوي، کارآمد، متخصص و توانمند را براي اداره شهر انتخاب کند تا کارها با سرعت بيشتري ادامه پيدا کند.

پايان پيام/2782/مرداد96

 

  •  
     
صفحه اصلي  |  معرفي شورا  |  آرشيو شورا  |  کميسيون ها  |  جلسات  |  روابط عمومي  |  ارتباط مردمي  |  قزوين کهن شهر  |