English (United States) Persian (Iran)
امروز: يکشنبه، 06 اسفند 1396 
English (United States) Persian (Iran)
عناوين اخبار

چاپ

صلح جو، رئيس کميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهرقزوين:

وزارت کشور از سال 93 تيم داري ورزش حرفه اي شهرداريها را غيرقانوني اعلام کرده است

همزمان با آبان ماه سال 93 ابلاغيه اي ازسوي وزارت کشور به معاونين هماهنگي امور عمراني استانداريهاي سراسر کشور ابلاغ مي‌شود که در آن تيم داري حرفه اي ورزشي و به خصوص رشته فوتبال از سوي شهرداريها در قوانين و مقررات جاري ديده نشده است.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ حسين صلح جو رئيس کميسيون فرهنگي شورا دررابطه با عدم امکان قانوني واگذاري باشگاه کاسپين به شهرداري قزوين اظهار داشت: همزمان با آبان ماه سال 93 ابلاغيه اي ازسوي وزارت کشور به معاونين هماهنگي امور عمراني استانداريهاي سراسر کشور ابلاغ مي‌شود که در آن تيم داري حرفه اي و به خصوص رشته ورزشي فوتبال از سوي شهرداريها در قوانين و مقررات جاري ديده نشده و بنابراين اقدام شهرداريها به اين کار غير قانوني است.

وي ادامه داد: در اين ابلاغيه آمده بود، برخي از شهرداريها طي سالهاي اخير به فعاليتهايي همچون تيم داري حرفه اي در رشته هاي ورزشي به خصوص فوتبال مبادرت نموده اند، پرداختن آنها به اينگونه فعاليتها علاوه براينکه آنها را از وظايف اصلي خود دور مي نمايد، باعث تحميل هزينه هاي گزاف به شهرداريها مي شود.

صلح جو خاطرنشان کرد: در اين ابلاغيه آمده تا مراتب و محتواي ابلاغيه به شهرداريها و شوراهاي اسلامي شهرهاي تابعه اعلام شود و شهرداريها و شوراهايي که داراي تيم حرفه اي ورزشي هستند، اعلام کنند تا تمهيدات و تدابير قانوني لازم را به منظور واگذاري و تعيين تکليف تيم هاي ياد شده اعلام و وزارت کشور را از نتيجه مطلع نمايند.

وي خاطرنشان کرد: شهرهايي که تيم ورزشي داشته اند و بعد از ابلاغيه وزارت کشور انصراف داده اند شهرهايي همچون خراسان شمالي، مازندران، گلستان، کهکلويه بوير احمد و کرمان بوده اند و هفت استان شامل آذربايجان غربي، همدان، اردبيل، بوشهر، چهار محل بختياري، سيستان و بلوچسان و اراک داراي تيم ورزشي دسته يک و ليگ برتر هستند و حدود 22 مرکز استان فاقد هرگونه تيم و امتياز تيم داري هستند، اما از تيمهاي ورزشي حمايت مي کنند.

اين عضو شورا در خاتمه يادآورشد: در قزوين تيم هايي که داراي جايگاه سوپر ليگ و قهرماني آسيا و المپيک داريم که مساعدت و کمک به آنها ضروري تر از تيم هايي که در باشگاههاي دسته دو درحال فعاليت هستند.

پايان پيام/2784/مرداد96

  •  
     
صفحه اصلي  |  معرفي شورا  |  آرشيو شورا  |  کميسيون ها  |  جلسات  |  روابط عمومي  |  ارتباط مردمي  |  قزوين کهن شهر  |